The Dark Knight – Temný rytier (movie)

04/08/2008 by admin Leave a reply »

Minulý týžden som si bol konečne pozrieť úžasné pokračovanie Batman Begins.  dark_knight_ver4Prvé miesto na imdb ma presvedčilo, že tento film treba určite vidieť v kine. Keď píšem tento post tak má Dark Knight takmer 200 tisíc hlasov a hodnotenie 9,3 z 10. Moje očakávania boli preto veľmi veľké a Batman, teda v tomto prípade skor Joker, ich dokonca prevýšil.

Dej filmu nebudem prezrádzať. Za dve a pol hodiny sa toho stalo naozaj veľa. Nie som veľmi na filmy podla komixov. Pri novom Batmanovi to však bolo úplne iné. Je urobený oveľa uveriteľnejšie a realistickejšie ako staršie diely. Dokážete sa do deja viac ponoriť.

Najväčšie plus tohoto filmu je postava Jokera. Herec Heath Ledger si svoju poslednú filmovú rolu užil a úplne sa do nej vžil. Vy len sedíte v kine s otvorenými ústami a všetko mu to žeriete. Na jeho psychopatický smiech tak skoro nezabudnete. Rovnako aj na jeho trik s ceruzkou.

batman moto

The Dark Knight je rozhodne film roku 2008 a brutálne zahranie Jokera by malo byť odmenené minimálne Oscarom. Tento film proste musíte vidieť. Odporúčam však najskôr pozrieť Batman begins a možno aj animovaný Gotham Knight.

 

The Dark Knight (2008):

Réžia: Christopher Nolan

Hrajú: Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart, Michael Caine, Maggie Gyllenhaal, Gary Oldman, Morgan Freeman …

Trailer:

Share on Facebook
Advertisement

No Comments